Овие паркинзи ќе бидат бесплатни за Водици

1 min read

ЈП „Паркинзи на Општина Центар“ ги известува граѓаните дека утре ќе може бесплатно да ги користат паркиралиштата со кои стопанисува претпријатието.

– По повод претстојниот верски празник „Богојавление“ (Водици) Ве известуваме дека на 19.01.2023 година (четврток) паркиралиштата со кои стопанисува ЈП Паркинзи на Општина Центар ќе бидат бесплатни за сите граѓани на РСМ, информираат од претпријатието.

Редовната наплата за паркирање на паркиралиштата ќе продолжи на 20.01.2023 година (петок) со вообичаено работно време.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Што вклучува хуманиот третман на кучињата во „Лајка“?

Следно

Руската амбасада со реакција за посетата на Османи на Украина: Шпекулира за жртви на руската агресија прифаќајќи ја пропагандата на режимот во Киев

Latest from Blog