Облачно време со повремен дожд

1 min read

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Наместа врнежите ќе бидат поројни и проследени со ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Утринските температури ќе се движат од 1 до 10 степени, додека дневните во интервал од 6 до 15 степени.

Во Скопје променливо облачно со услови за слаб краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Максималната дневна температура ќе биде 13 степени.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

(ФОТО+ВИДЕО) Најмалку 32 загинати и 85 повредени во железничката несреќа во Грција

Следно

ФОТО: Страшна железничка несреќа во Грција, најмалку 32 загинати и над 80 повредени

Latest from Blog