Обамејанг и Марсеј договорија соработка до 2026 година

1 min read

Пјер-Емерик Обамејанг се согласи на преселба во Марсеј. Според инсајдерот Фабрицио Романо, страните се договориле да склучат договор до 2026 година.

Францускиот клуб е во преговори со Челзи и се очекува да нема проблеми околу зделката.

Напаѓачот на репрезентацијата на Габон одигра 15 натпревари во Премиер лигата во сезоната 2022/23 и постигна еден гол.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Детето напаѓач од „Рибникар“ сведочи во постапката за неговиот татко

Следно

Украина: Во руски напади оштетено пристаниште во Одеса

Latest from Blog