Њукасл постави клупски рекорд по серија без пораз во Премиер лигата

1 min read

Тимот на Њукасл ја продолжи серијата без пораз во Премиер лигата која трае 14 натпревари. Избраниците на Еди Хау попладнево го совладаа Фулам (1:0) во натпревар од 20. коло на Англиското фудбалско првенство.

Четиринаесеттиот последователен натпревар без пораз во првенството е повторување на рекордот на Њукасл во Премиер лигата.

Ваквата серија е и моментално најдобрата серија меѓу сите екипи кои играат во топ 5 лигите во Европа.

Последен пат Њукасл загуби во Премиер лигата на 31 август од Ливерпул (1:2). Оттогаш имаат 9 победи и 5 нерешени.  (МИА)

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

(ВИДЕО) Последната снимка од авионот пред неговото уривање

Следно

Бандата на Џими „Скарата“ владее со најопасниот град на светот, секојдневно гинат најмалку 20 луѓе

Latest from Blog