Низ општина Гази Баба се поставени куќички за бездомни кучиња

1 min read

Низ општина Гази Баба се поставени куќички за бездомни кучиња.

-Поставени куќички за бездомни кучиња на повеќе локации низ општина Гази Баба. Општина Гази Баба во соработка со ЈКП Гази Баба изработи и на повеќе локации низ општината постави куќички за бездомните кучиња. Оваа акција ја спроведуваме на предлог на повеќе граѓани со цел хуман однос кон мирните бездомни кучиња. Изминатиот период како општина во неколку наврати инициравме до ЈП Лајка организирање на акции за собирање на агресивните бездомни кучиња со цел заштита на граѓаните. Сите бездомни кучиња не се агресивни. – порача градоначалникот на Гази Баба, Бобан Стефковски 

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Николов: Оваа Влада има пари за пенали, непостоечки функции, ама нема за лечење на граѓаните, затоа мора да падне час поскоро!

Следно

Демант: ВМРО-ДПМНЕ свесно лаже или се недоветни па не знаат дека МВР нема врска со затворската полиција

Latest from Blog