Никогаш не се откажувај- Лудило од меч, Роналдо и дружината губеа со 2:1 до 88-ма минута, а потоа славеа со 4:2 и се пласираа во Азиската Лига на шампиони (ВИДЕО)

1 min read

Фудбалерот на Ал-Наср, Кристијано Роналдо реагираше на влезот на клубот во групната фаза од азиската Лига на шампиони.

– Тежок натпревар, но важна победа за пласман во азиската Лига на шампиони! Секогаш чувајте ја вербата до крај! Никогаш не се откажувај! – напиша Роналдо на социјалните мрежи.

Ал-Наср синоќа го совлада Ал-Ахли со 4:2 во финалето од квалификациите за азиската Лига на шампиони. До 88. минута клубот од Дубаи губеше со 1:2.

Ал-Наср се пласираше во групната фаза од азиската Лига на шампиони, која започнува по еден месец.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Во воздушен напад на Идлиб загинаа 2 цивили, 5 цивили се ранети

Следно

Приведен крадец во Скопје

Latest from Blog

Спасовски на селекција на кандидати за полициски службеник во Центар за обука Идризово: Сериозен пристап во продуцирање професионални полициски службеници

реклама Денеска (30.09.2023), министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, заедно со дел од раководствата на Министерството