Невремето во Мадрид го одложи дуелот помеѓу Атлетико и Севиља

1 min read

Дербито на денот во шпанската Ла Лига ќе се одигра во друг термин, откако по препорака на властите во Мадрид, дуелот помеѓу Атлетико и Севиља е одложен.

Главниот град на Шпанија деновиве е зафатен од циклон кој создава големи проблеми и силни врнежи од дожд проследени со ветер. Фудбалерите на Севиља денес допатуваа во Мадрид, но ќе мора да се вратат назад во Андалузија, бидејќи Мадрид во моментов е во црвена метео фаза и се препорачува да не се излегува од дома без некој посебна причина

Во моментов не е познат новиот терминот за дуелот помеѓу Атлетико Мадрид и Севиља и се чека подобрување на временските прилики за да се закаже дуелот.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Проблемот не е во новата концепција за основно образование, туку во реализацијата – вели професорот Барбареев

Следно

Променливо облачно со врнежи од дожд

Latest from Blog