НЕОЧЕКУВАН ПРЕСВРТ: Нови детали за исчезнатиот внук на Љубе Бошкоски

1 min read

Полицијата и најблиските веќе четири дена го бараат Самоил Костадиновски, внук на лидерот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски.

Последен пат бил виден пред чешката амбасада во Скопје, по што му се губи секоја трага. Сопругата на Бошскоски, Виолета за ММС ја потврди веста и раскажа дека се работи за нејзин внук од брат.

„Веќе четири дена го нема, никој ништо не знае, а полицијата трага. Самоил е дете од брат ми и има 26 години. Излегол од дома, наводно го викнале накај Кисела Вода или Драчево. Некој човек, кај што го оставиле автомобилот кажал дека излегол од својот автомобил и влегол во друг, каде имале троица луѓе. Потоа кажале дека тоа се случоло кај чешката амбасада, наводно префрлен во украден автомобил. Засега никој ништо не знае, а телефонот му е исклучен“, вели Бошкоска за ММС.

Извор близок до истрагата открива дека неговото исчезнување го пријавил брат му.

Официјално, никој од семејството во полиција не споделил информации дека се сомнева во киднапирање, ниту пак детали за негово евентуално внесување во автомобил, како што денес се објавува на социјалните мрежи, пишува „Фокус“.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Франција: Нов масовен штрајк против пензиските реформи

Следно

Истрага за уништување на археолошкиот локалитет во Живојно

Latest from Blog