Немања Матиќ заминува од Рома?

1 min read

Српскиот фудбалер Немања Матиќ кариерата ќе ја продолжи во Рен, а според француските медуми до финализирање на трансферот, а клубовите треба да договорат уште некои ситини детали.

Српскиот репрезентативец има договор со Рома до 2024 година, па римскиот клуб би заработил и од евентуална продажба.Немања Матиќ зад себе има богата и блескава кариера.

Мина низ младинските категории на Партизан, играше за Колубара, а во 2007 година се пресели во Кошице, каде што започна неговата феноменална кариера.

Тој од Кошице се пресели во Бенфика , потоа играше за Челзи, Манчестер јунајтед и Рома.

За српската репрезентација одигра 48 натпревари и постигна два гола.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Холивуд штрајкува, студијата инвестираат во вештачка интелигенција

Следно

Ковачевски: Нема да има подобар договор, ако ја пропуштиме оваа историска шанса само ќе загубиме нови 10 или 15 години

Latest from Blog

Спасовски на селекција на кандидати за полициски службеник во Центар за обука Идризово: Сериозен пристап во продуцирање професионални полициски службеници

реклама Денеска (30.09.2023), министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, заедно со дел од раководствата на Министерството