НАТПРЕВАРОТ ПРЕКИНAT, СВЕТОТ ВО СОЛЗИ: Нереални сцени од Турција – овој потег на навивачите ќе ви го допре срцето (ВИДЕО)

1 min read

Натпреварот меѓу Бешикташ и Анталијаспор кој се игра во рамките на 14. коло во турскиот шампионат е прекинат. Но, за разлика од честите хулигански инциденти кои се карактеристични за оваа земја, овојпат причината за паузата е од сосема поинаква природа.

Навивачите на Бешикташ во секој случај се погрижија резултатот на овој натпревар да биде во втор план и направија феноменален потег.

Тие дефинитивно се победници на денот откако ја прекинаа играта за да донесат играчки за децата кои се во неволја поради земјотресот што се случи во Турција.

Ова е секако одличен потег на поддржувачите на кој му се восхитуваа целиот свет.

Да потсетиме, на почетокот на месецот во Турција имаше разорни земјотреси кои однесоа голем број животи, преживеаните останаа без својот имот, а илјадници деца беа без омилените играчки.

Благодарение на навивачите на Бешикташ, нема сомнеж дека сега сите оние дечиња кои лееја солзи во претходниот период повторно ќе имаат причина за насмевка.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Понесете чадор, за утре најавени дожд и грмежи

Следно

(ФОТО) Протест во Косовска Митровица против Заедницата на српски општини: „Не сакаме Косово да стане Босна“

Latest from Blog

Mицкоски на изложба во МАНУ: По смената на власта ќе се даде огромна поддршка за заштита и зачувување на она што е национално благо и дел од нашата култура и историја

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ присустуваше на изложбата Лица на револуцијата” на досеганеобјавени фотографии од македонските револуционери. Штета