НАЈНОВА ПРОГНОЗА: До сабота снег и на пониските места во Македонија

1 min read

До сабота ќе преовладува променливо облачно и студено време со повремени слаби локални врнежи од дожд и снег во пониските места, а на повисоките места и на планините од слаб снег.

Времето утре ќе биде променливо облачно со повремени слаби локални врнежи од дожд и снег во пониските, а на некои од повисоките места и на планините од снег. Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец.

Во Скопје променливо облачно со повремени слаби врнежи од дожд, а на повисоките делови од котлината ќе има услови за повремен слаб снег. Ќе дува умерен ветер од северен правец.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Овој чипс е повлечен поради присуство на канцерогена материја!

Следно

Шоле денеска во Скопје, ја почнува посетата на Западен Балкан

Latest from Blog