Најмалку 7 лица се ранети во оружен напад во американскиот град Бостон

1 min read

БОСТОН (АА) – Во оружен напад ова утро во бостонската населба Дорчестер , во САД, ранети се најмалку 7 лица, објави американската полиција, известува Анадолу.

Сите 7 лица се префрлени во локалната болница со повреди кои не се опасни по живот, изјави полицаецот Мајкл Ториџан.

„Огненото оружје е пронајдено и спроведено е приведување. Истрагата е во тек“, рече Ториџан.

Полицијата примила повик во 7:44 часот по локално време, при што е пријавено дека повеќе луѓе се ранети од огнено оружје.На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS). .

Претходно

Албанија се бори со пожари, згаснати 10 во последните 24 часа

Следно

113 години од раѓањето на најхуманата скопјанка

Latest from Blog