Најава за реконструкција на ул. „Радишанска“ 13.2.2023

1 min read

Градот Скопје во континуитет ги реализира проектите од програмата избрана од граѓаните, која содржи клучни барања за подобрување на градската инфраструктура.

Со исполнување на ветувањето за целосна реконструкција на една од најважните сообраќајници под надлежност на Град Скопје во општината Бутел, улицата „Радишанска“ се обновува во должина од 1.100 метри. 

Го реконструираме коловозот на улицата на површина од 7.363 м2, рабниците и тротоарите, а граѓаните од овој дел на градот, ќе добијат соодветно партерно уредување и реконструкција на последната автобуска постојка на линијата број 57.

ИЗВОР: skopje.gov.mk

Претходно

Медиуми: ПСЖ го продава Нејмар на крајот на сезоната

Следно

(ВИДЕО) Земјотрес од 5,2 степени по Рихтер ја погоди Романија, почувствуван и во Србија и Бугарија

Latest from Blog