На 6 мај принцот Хари ќе присуствува на крунисувањето на неговиот татко, кралот Чарлс Трети

1 min read

Неговата сопруга Меган нема да дојде во Велика Британија, туку ќе остане со децата во САД, пренесува Си-ен-ен

Војводата од Сасекс, британскиот принц Хари, ќе присуствува на крунисувањето на неговиот татко, кралот Чарлс Трети, на 6 мај, соопшти денеска Бакингемската палата.

Неговата сопруга Меган нема да дојде во Велика Британија, туку ќе остане со децата во САД, пренесува Си-ен-ен.

„Бакингемската палата со задоволство објавува дека војводата од Сасекс ќе присуствува на крунисувањето во Вестминстерската опатија на 6 мај. Војвотката од Сасекс ќе остане во Калифорнија со принцот Арчи и принцезата Лилибет“,

се додава во соопштението.

Извор: 360stepeni.mk

Претходно

Модриќ одбил понуда од 60 милиони евра, сака кариерата да ја заврши во Реал Мадрид!

Следно

Украина негира дека Русија контролира 80 отсто од Бахмут

Latest from Blog