МВР со детали за тешката сообраќајка кај Росоман

1 min read

реклама МВР излезе со детали за тешката сообраќајка кај Росоман во која загинаа две лица, а тројца беа тешко повредени. Според полицијата, најпрвин се судриле две возила, комбе излетало од коловоз да ги избегне, а четврто возило удрило во комбето.

– Денеска  околу 06.30 часот во Полициската станица Кавадарци било пријавено дека на регионалниот пат Прилеп – Росоман, кај место викано „Камен дол“, се случила сообраќајна несреќа помеѓу возило „фиат добло“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од К.Ѓ.(55) од Прилеп и патничко возило „фолксваген голф“ со штипски регистарски ознаки, управувано од Љ.С.(61) од Свети Николе, соопштија од МВР. 

реклама

Оттаму, појаснија дека подоцна на истото место, патничко возило „даеву матиз“ со штипски регистарски ознаки, управувано од С.С.(55) од Свети Николе, удрило во комбе „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, управувано од И.И.(52) од Скопје, кое претходно излегло од коловозот за да ги избегне двете возилата кои учествувале во несреќата. 

– Од здобиените повреди на местото на несреќата починале возачот К.Ѓ. и сопатничката во возилото „голф“, С.С.(55) од Свети Николе, а смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош Кавадарци. Додека, со тешки телесни повреди се здобиле возачите Љ.С. и С.С., како и сопатничка во возилото „матиз“, О.С.(54) од Свети Николе, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје, информираа од МВР. 

реклама

Увид на местото на несреќата извршиле јавен обвинител и екипа од Полициската станица Кавадарци.

Патот се уште не е пуштен за движење, па возилата наместо преку Росоман, минуваат преку Кавадарци.

рекламаПретходно

Америка подбутнала Пакистан да го смени премиерот

Следно

ПОЧИНА АКТЕРКАТА КАТИНА ИВАНОВА

Latest from Blog

Спасовски на селекција на кандидати за полициски службеник во Центар за обука Идризово: Сериозен пристап во продуцирање професионални полициски службеници

реклама Денеска (30.09.2023), министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, заедно со дел од раководствата на Министерството