Модриќ: Сите знаат дека мојата желба е да останам во Реал

1 min read

Играчот од средниот ред на Реал, Лука Модриќ изјави дека сака да го продолжи договорот со клубот од Мадрид.

– Сите знаат дека мојата желба е да останам во Реал Мадрид. Верувам и се надевам дека тоа ќе биде така. Сè друго се гласини и шпекулации, изјави Модриќ.

Модриќ е во Реал Мадрид од 2012 година. Во сезоната 2022/23 тој постигна шест гола и пет асистенции на 37 натпревари во сите натпреварувања.

Договорот на 37-годишниот Хрват со клубот е со важност до крајот на јуни 2023 година.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Овие предмети ги имаше во речиси секое југословенско домаќинство

Следно

Во турската област Хатај уште трае отстранувањето на урнатините од земјотресот

Latest from Blog