Модриќ: Анчелоти заслужува да остане во Реал

1 min read

Фудбалерот од средниот ред на Реал, Лука Модриќ изјави дека тренерот Карло Анчелоти заслужува да ја задржи функцијата во мадридскиот клуб.

– Анчелоти заслужува да продолжи во Реал Мадрид. Во своето второ гостување го освои секој можен трофеј со тимот. Минатата сезона беше неверојатна, но овој пат не ја поминавме претпоследната пречка. Покажавме прилично добри резултати во Купот на Шпанија и Лигата на шампионите. Затоа, не се сомневам дека Анчелоти ќе остане, истакна Модриќ.

Реал Мадрид синоќа загуби од Манчестер сити со 4:0 во реваншот од полуфиналето на Лигата на шампионите и со вкупни 5:1 ја загубија пресметката со „граѓаните“

Манчестер сити во финалето на Лигата на шампионите ќе игра со Интер на 10 јуни во Истанбул.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Силното невреме го поплави Нови Сад, две лица повредени

Следно

ДЕНЕС Е СЛОБОДЕН ВЛЕЗОТ ВО СИТЕ МУЗЕИ НИЗ ЗЕМЈАВА

Latest from Blog