Младите македонски фудбалерки ја пречекуваат Грузија

1 min read

Во рамките на УЕФА турнирот за жени до 19 години што се одржува во Скопје, женската фудбалска репрезентација на Македонија до 19 години денеска од 13 часот, на тренинг центарот „Петар Милошевски“, ќе одигра натпревар со Грузија.

Покрај овие две селекции, на турнирот учествуваат и репрезентациите на Израел и Гибралтар, кои, исто така, ќе се сретнат денеска на стадионот „Македонија Ѓорче Петров“ во исто време.

Следните натпревари од групата ќе се играат во ист термин в петок и понеделник.

Судиските двојки на турнирот доаѓаат од Казахстан, Литванија, Словачка, како и двојката од нашата држава составена од Тамара Цветановиќ и Ангела Рајчевска.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Еден загинат и 30 повредени во железничката несреќа во Холандија

Следно

Во Скопје се вози брзо и без возачка дозвола: Изречени 214 казни за возачите

Latest from Blog