Медведев: Изгледа тргнаа. Ќе ги сопреме па ќе тргнеме ние

1 min read

„Непријателот долго време ветува голема контраофанзива. Се чини дека нешто веќе започна.

Не е изненадување, бидејќи режимот во Киев нема избор. Мора да се нападне, да се оправдаат добиените пари и оружје. Разочарувањето на газдите може Зееленски и компанија да ги чини Зеленски не само функции туку и животи.

Доволни се неколку извештаи од американски агенти, кои одамна командуваат со украинското разузнавањее па целата таа кокаинска камарила веднаш да биде отпишана како отпад. Ќе бидат обвинети за трошење пари на американските даночни обврзници. Згора на сè, тоа ќе го извдат други, како што сакаат во Ленгли: ќе им дадат наредба на радикалниот олош да го шамараат наркоманот за предавство на Украина и на каузата Бандера, а потоа ќе го обесат за нозе, со неговите послушници, како што некогаш го бесеа Дуче и неговата фашистичка хунта на плоштадот Лорето во Милано.

Затоа, режимот во Киев има само еден излез – да оди до крај, испраќајќи илјадници мобилизирани во смрт.

Но, не треба да го потценуваме непријателот. Непријателот и западниот свет што го поддржува се подготвени да направат сè за да ја збришат нашата земја од лицето на земјата. Затоа, сега главната работа е да дадеме пристоен одговор. Нашата армија има значителна предност во авијацијата, оклопните сили и високопрецизното оружје. И, се разбира, морално високо ниво.

Треба да го запреме непријателот, а потоа да започнеме офанзива.

Димитар Медведев

ИЗВОР: off.net.mk

Претходно

Винисиус прогласен за најдобар фудбалер на Реал Мадрид

Следно

ДУИ прифаќа да не биде во влада што ќе се формира по усвојување на уставните измени

Latest from Blog