Меџити до Груби: Објавувањето на снимката со Ахмети е бесрамна злоупотреба на неговиот имиџ, ДУИ мора да се ослободи од неспособните

1 min read

Видеото на кое Ахмети пее, дел од албанските медиуми го протолкуваа како негов одговор на „огнената група“ од партијата чии членови ден претходно од Студеничани му порачаа „да не го пали јорганот за неколку болви“.

Меџити: Ние сме со Али Ахмети, но претседателе, не го гори јорганот за една болва

Снимањето на Али Ахмети како пее и потоа објавување на истата снимка за да се дефокусира мислењето од вистинскиот проблем, е бесрамна злоупотреба на неговиот имиџ, реагира Изет Меџити од ДУИ, од таканаречената огнена група, откако вчера во јавноста беше објавено видео на кое првиот интегративец пее во својата канцеларија.

Ваквото видео, дел од албанските медиуми го протолкуваа како одговор на Ахмети на „огнената група“ од партијата чии членови ден претходно од Студеничани му порачаа „да не го пали јорганот за неколку болви“.

„Снимањето на Али Ахмети како пее и потоа објавување на истата снимка за да се дефокусира мислењето од вистинскиот проблем, е бесрамна злоупотреба на неговиот имиџ. Снимањето на Али Ахмети и зачувувањето на овие видеа за користење кога ви одговара е неточно и се чини дека тоа не се случува првпат. ДУИ мора да се ослободи од узурпаторите, платениците и неспособните!“, пишува Меџити упатувајќу му очигледно порака на Груби, имајќи предвид дека споделува и принтскрин од објава на Артан Груби.

„Огнената група“ завчера во Студеничани ја одржа првата од низата средби што ги најавија со граѓани и членови на партијата.

Ахмети удри на песна: „Изгуби го чуварот, изгуби го семето, ајде да тргнеме понапред од злото“

Од собирот повторија дека се непоколебливи во поддршката кон нивниот лидер Али Ахмети, но и му порачаа „да не го пали јорганот за неколку болви“.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Нормализирана пловидбата низ Суецкиот канал

Следно

Дачиќ: Србија и Хрватска мора да се договорат за прашањата на сегашноста и иднината

Latest from Blog