Мбапе ќе игра на Олимпијадата во 2024 година

1 min read

Фудбалерот на ПСЖ, Килијан Мбапе ќе учествува на Олимпијадата во 2024 година, објави „L’Equipe“.

Според изданието, францускиот олимписки тим ќе вклучува најмалку тројца играчи од главниот тим.

Летните олимписки игри во 2024 година ќе се одржат во Париз. Мбапе наводно сонува за победа на Олимпијадата.

Во сезоната 2022/23, Мбапе одигра 43 настапи за ПСЖ во сите натпреварувања, постигнувајќи 41 гол и 10 асистенции.

За француската репрезентација 24-годишниот напаѓач одигра 68 натпревари на кои постигна 38 голови.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Ноќеска биле фрлени шок-бомби врз полициските станици во Звечан и Северна Митровица

Следно

19. Регионална ПЕН конференција од денеска во Отешево

Latest from Blog