Мауро Икарди останува во Галатасарај

1 min read

Мауро Икарди дефинитивно ја завршува приказната со Пари Сен Жермен, клуб со кој официјално беше под договор од 2020 година.

Тој минатава сезона ја мина на позајмица во Галатасарај каде има одлични настапи и беше меѓу најзаслужните што оваа екипа ја освои шампионската титула во Турција.

Тие изданија му овозможија да остане во Истанбул, поточно Галатасарај се одлучи да плати 10 милиони евра за да ги обезбеди неговите услуги. Аргентинецот пак се согласи на тригодишен договор.

Во таборот на турскиот шампион се очекува да пристигне и шпанскиот бек, Анхелињо што говори дека екипата ќе биде квалитетна и во престојната натпреварувачка 2023/2024.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

(ВИДЕО) Арсовска го обвини Мицкоски за Комунална хигиена – таквите политичари се најголемото ѓубре

Следно

Славен Билиќ се сели во Саудиска Арабија

Latest from Blog