Марсело Брозовиќ се сели во Саудиска Арабија

1 min read

Марсело Брозовиќ има богата понуда од Саудиска Арабија и може да биде новата ѕвезда која ќе се пресели во таа земја.

Интер е спремен да слушне понуди за Хрватот и сака да го продаде ова лето, а Ал Наср е спремен да понуди 20 милиони евра.

Точно толкава е сумата која „нероаѕурите“ ја бараат за неговата слобода, па сега се е во рацете на фудбалерот.

Неговиот агент преговара со претставници од Саудиска Арабија и наводно Брозовиќ е спремен да ја прифати богатата понуда.

 

 

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Американска крајбрежна стража: Во исчезнатата подморница останаа околу 40 часа кислород

Следно

Ја имаме првата премиерка која им се извини на невакцинираните

Latest from Blog

Mицкоски на изложба во МАНУ: По смената на власта ќе се даде огромна поддршка за заштита и зачувување на она што е национално благо и дел од нашата култура и историја

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ присустуваше на изложбата Лица на револуцијата” на досеганеобјавени фотографии од македонските револуционери. Штета