Маркус Турам одлучи да потпише за Интер,

1 min read

Францускиот фудбалер Маркус Турам беше пред трансфер во Милан, но Интер успеа да го убеди да потпише за нив, тој доаѓа како слободен фудбалер од Борусија Менхенгладбах.

Се веруваше дека Турам ќе стане нов играч на Милан, но Интер реагираше во последен момент и успеа да го добие потписот на францускиот напаѓач. Турам одлучил да потпише за Интер, има вербален договор со нероазурите.

Тој ги одби ПСЖ, Лајпциг и Милан за да стави потпис на договор со Интер.

Интер ги подготвува документите за да го комплетира неговиот ангажман, покрај долгоричен договор ќе му даде и бонус за потпис.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

(ФОТО) Косовската полиција тврди дека спречила терористички напад во Звечан

Следно

Путин ќе ѝ се обрати на јавноста: Пригожин вели дека влегле во командата на руската армија во Ростов и дека ги контролираат воените локации

Latest from Blog