Мане во Ал-Наср ќе заработува повеќе од 40 милиони евра годишно

1 min read

Стана позната идната плата на напаѓачот на Баерн, Садио Мане, кој е блиску до преселба во Ал-Наср, пренесува „Sky Sport“.

Според изворот, 31-годишниот Сенегалец ќе заработува повеќе од 40 милиони евра годишно.

Претходно Мане не беше вклучен во пријавата за пријателски натпревар против Кавасаки поради претстојната промена на клубот.

Мане минатото лето се пресели во Баерн од Ливерпул. За Баварците одигра 38 натпревари, постигна 12 гола и шест асистенции. (МИА)

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Хрватска ја погоди ново невреме: Поплавени улици и паднати гранки во Риека

Следно

Шпанска вечер на „Охридско лето“ со Камерниот ансамбл „Ла Спања“

Latest from Blog

Мицкоски од Новаци: СДС-ДУИ ги опструираат општините предводени од ВМРО-ДПМНЕ, но за неколку месеци доаѓа нова, силна влада која ќе ја врати Македонија на победничките патеки

За мене претставува посебна чест и задоволство што сум денеска на покана на градоначалникот, на општинскиот