Манчестер јунајтед се откажа од идејата да го купи Кејн, тренерот Тен Хег разочаран

1 min read

Манчестер јунајтед повеќе нема да се обидува да го купи Хари Кејн.

Според „Гардијан“, раководството на клубот од „Олд Трафорд“ се откажа од идејата да ангажираат напаѓач ова лето.

Главниот тренер Ерик тен Хаг е разочаран од ваквата одлука, бидејќи Кејн го сметаше за главна трансфер цел.

Сепак, Холанѓанецот разбира дека клубот не може да плати повеќе од одредена сума за играч чиј договор истекува за една година, а претседателот на Тотенхем Даниел Леви е заинтересиран да го задржи Кејн и да се обиде да преговара за нов договор со него и затоа не прави отстапки.

На Манчестер јунајтед му останува надежта бесплатно да го ангажира англискиот напаѓач во летото 2024 година. (МИА)

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Курти бара итно ослободување на косовските полицајци од Србија: Ова е агресија и намера за ескалација

Следно

Мицкоски очекува Ковачевски да прифати еден од двата предлози и да има лидерска, СДСМ чека работни групи од ВМРО-ДПМНЕ

Latest from Blog