Ливерпул лоша вест по триумфот над Њукасл

1 min read

Ливерпул победи против Њукасл во натпревар кој може да има сериозно значење за излез во Европа, но по победата добија и една лоша вест.

Стрелецот на првиот гол, Дарвин Нуњез заработи повреда за време на гостувањето кај Њукасл и сега е неизвесен за настап во Лигата на шампионите.

Уругваецот доживеа незгоден пад по кој се пожали на болка во рамото, а Јирген Клоп потврди дека ситуацијта не е најдобра.

– Дарвин има некој проблем со рамото и затоа го повлеков од игра.Не знам дали ќе може да игра против Реал Мадрид. Засега е сигурна неговата болка од повредата, но прегледите ќе потврдат што се случило, – изјавил менаџерот на Ливерпул.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Обид за обљуба на малолетничка во Кисела Вода

Следно

Маричиќ: Со уставните измени го зајакнуваме македонскиот идентитет

Latest from Blog