Лапорта нервозен по нерешениот резултат со Гранада

1 min read

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта бил лут на резултатот од натпреварот со Гранада (3:3) во 24. коло од шпанското првенство, јавуваат медиумите од Каталонија.

Според изворот, Лапорта е виден како нервозно реагира и фрла чинии со колачи во претседателската ложа.

Во моментов, Барселона е на третото место во шпанското првенство со 51 бод. Тимот заостанува 10 бода зад водечкиот Реал Мадрид.

Гранада пак е аутсајдер во шпанското првенство. Тимот е на претпоследното, 19. место во поредокот, со 13 бодови.

Во следното коло од шпанското првенство Барселона ќе ја пречека Селта. Натпреварот ќе се одигра на 17 февруари.

Извор: kurir.mk

Претходно

Се чека еден час за вакцинација против голема кашлица, гужви во поликлиниката „Јане Сандански“

Следно

Ѕвездата на „Пријатели“ заведува во шестата деценија, плени со својот изглед (ФОТО)

Latest from Blog