Кварацхелија потпишува нов договор со Наполи

1 min read

Фудбалерот од редовите на италијанскиот шампион Наполи, Квича Кварацхелија е пред продолжување на договорот со наполитанскиот клуб .

Новиот договор на играчот со Наполи ќе важи до 2028 година. Платата на Грузиецот ќе се зголеми од 1,1 милион на 3 милиони евра годишно. Со тоа паѓаат во вода сите претходни најави дека Њукасл е сериозен во намерите да го купи популарниот Квича во своите редови.

 

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Белгискиот суд прогласи шестмина обвинети за виновни за смртоносните терористички напади во Брисел во 2016 година

Следно

ВИДЕО: Меси постигна гол против 100-тиот клуб во кариерата

Latest from Blog