Кварадона останува во Наполи, без разлика на што го посакуваат најголемите!

1 min read

Грузискиот фудбалер, Квича Кварацхелија ќе го продолжи договорот со Наполи. Според „Фут Меркато“, играчот од средниот ред се согласил на нов договор со италијанскиот тим. Ќе се пресметува до 2028 година. Останува партиите да се договорат за последните детали.

Платата на играчот ќе порасне од 1 милион евра на 2,5 милиони годишно. Земајќи ги предвид бонусите, годишниот приход на грузиски фудбалер може да достигне 4 милиони евра. Висината на надоместокот не е вклучена во договорот. Наполи може да размисли за продажба на Кварацхелија во 2024 година или подоцна, но ќе наплати најмалку 100 милиони евра за трансферот. Фудбалерот оваа сезона во Серија А настапи на 23 натпревари и постигна 12 гола и 10 асистенции.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Генералниот директор на Одделот за транспорт на ЕК поднесе оставка, користел бесплатни летови

Следно

Целосно завршено асфалтирањето на улиците во Љуботен

Latest from Blog