Квалификации ЕУРО2024: Утре почнува продажба на влезници за гостувањето на Италија

1 min read

Продажбата на влезници за претстојниот натпревар на македонската фудбалска репрезентација против актуелниот европски првак Италија во Скопје во рамки на квалификациите за ЕУРО 2024 ќе почне утре, објави Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ).

Билетите ќе се продаваат по цена од 300 и 500 денари.

ФФМ објави дека „продажбата на билети за натпреварот Македонија – Италија ќе се организира исклучиво преку продажната мрежа на MKTickets со физичко присуство на купувачите“.

Европскиот првак Италија ќе гостува во Скопје на 9 септември, а натпреварот со почеток од 20:45 часот на Националната арена „Тодор Проески“ е во рамки на квалификациската група Ц во која македонската репрезентација е на претпоследното, четврто, место со три бодови од исто толку натпревари.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

„КАЈМАК“ НА МАНЧЕВСКИ НАГРАДЕН ОД ФИЛМСКАТА КРИТИКА НА ФЕСТИВАЛОТ ВО ХЕРЦЕГ НОВИ

Следно

Porsche го претстави најмоќниот Cayenne на сите времиња

Latest from Blog