Куче му ги изело картите за важниот натпревар, го продава за 5 фунти

1 min read

Навивач на Њукасл Јунајтед не можеше да поверува што се случило кога се вратил дома.

Можете ли да ја замислите реакцијата на Алан Карлинг кога го видел своето куче Руди како ги кине билетите за финалето на Лига купот што Англичанецот сакал да го гледа?

Ниту тој не можел, па на шега потоа го ставил кучето на продажба, објавија англиските медиуми.

Алан имал билети за првото финале на Њукасл по 24 години. На неговата домашна адреса пристигнале во плико, а биле пречекани од куче.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SPORTbible (@sportbible)

Карлинг нерасположен се вратил дома бидејќи Ливерпул го победи Њукасл со 2:0, а уште полошо било кога наместо карти видел скинати ливчиња.

-Ова е моето куче Руди. Руди е мало ѓубре од куче и мисли дека писмата што пристигнуваат по пошта се нешто што му се заканува на неговиот дом. Откако се вратив од првиот сезонски пораз на Њукасл на домашен терен, Руди мислеше дека ќе ме насмее со јадење на билетите што пристигнаа додека не бев дома. Се продава куче за пет фунти, напишал сопственикот.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Андоновски: Средните училишта треба да се надлежни за инфраструктурата

Следно

Овации за Билјана Драгичевиќ Пројковска на сцената на националниот театар „Иван Вазов“ во Софија

Latest from Blog

Костадиновска-Стојчевска: Буџетот за филм ниту е скратен ниту е допрен со ребалансот – имаат доволно средства за обврските, директорот да направи планови за исплати

Министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска, одговарајќи на новинарско прашање информираше дека утрово имала средба со филмските