Крводарителска акција во чест на Тоше Проески

1 min read

По деветнаесетти пат Црвен крст на град Скопје и Црвен крст на Република Северна Македонија – Општинска организација Центар во соработка со ИТМ ќе ја организираат традиционалната крводарителската акција во спомен на роденденот на големиот хуманист и крводарител, Тоше Проески.

Крводарителската акција ќе се реализира на 25.01.2023 година (среда) во холот на Дом на АРМ во периодот од 09:00-17:00 часот.

Оваа крводарителска акција стана веќе препознатлива во нашиот град и е посетена од голем број граѓани, а пред сѐ помладата популација која во ликот на Тоше Проески препознава пример на хуманост. До сега, на овие акции реализирани се повеќе од 5 300 единици крв.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Пендаровски на иста маса со Зарко Милошевски од АНБ – ќе му бара ли одговорност за скандалот Онишченко?

Следно

Лажна информација за бомба во авион од Полска за Грција

Latest from Blog