Ковачевски: Не повикуваме ние странски дипломати да вршат притисок врз опозицијата, напротив Мицкоски е тој што врши притисок врз пратениците

1 min read

рекламаПремиерот Димитар Ковачевски во емисијата „10 Минути“ на ТВ21 истакна дека не повикувале тие странски дипломати да вршат притисок врз опозицијата.

Според него, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски е тој што врши притисок врз пратениците.

реклама

„Да не заборавиме, тој бараше нотарски заверени изјави од пратениците дека нема да гласаат“, вели Ковачевски.

Целата изјава во продолжение:

рекламаПретходно

Драмски театар Скопје со претставата „Мојот маж“ учествува на фестивалот РУТА во Хрватска

Следно

Протести против депонијата „Дрисла“ – „се труеме со отровен воздух, се горат екстремитети од луѓе“

Latest from Blog