Казнети 68 возачи во Скопје, некои биле без возачка дозвола и под дејство на алкохол

1 min read

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (19.01.2023) продолжи со контролите во областа на сообраќајот.

– На територија на град Скопје изречени се вкупно 68 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 14 санкции, девет мерки за возење без возачка дозвола, осум за возење под дејство на алкохол…

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

ПОЧИНА РОК ЛЕГЕНДАТА ДЕЈВИД КРОЗБИ

Следно

Организација блиска до паравоената „Вагнер“ им се закани на „руските либерали“ во Србија

Latest from Blog