Кавадарчани исплашени: Човек облечен во бела мантија игра и фрла камења (ВИДЕО)

1 min read

Неколку ноќи по ред, човек облечен во бела мантија излегува надвор и ги плаши кавадарчани на влезот од патеката кај споменикот „12-те деца“, пишува „Макфакс“.

Непознатиот „дух“, како што сведочат очевидци, ги плаши минувачите, „често игра и се врти, а на моменти фрла и камења кон присутните“.

Граѓанин го снимил човекот во бела мантија, а видеото е објавено на социјалните мрежи.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Компанијата „Мета“ укинува уште 10 000 работни места

Следно

Средношколец почина во Скопје, дали причината е конзумирање дрога?

Latest from Blog