Јувентус нема да го продолжи договорот со Ди Марија, променета стратегијата на клубот

1 min read

Анхел Ди Марија ќе го напушти Јувентус. Договорот на аргентинскиот играч за врска со клубот е со важност до крајот на тековната сезона. Страните преговараа за продолжување на договорот.

Сепак, според „Goal“, трансфер стратегијата на „Старата дама“ е променета. Јувентус одлучи да одбие да ја продолжи соработката со Анхел.

Триесет и петгодишниот Ди Марија му се приклучи на Јуве летото 2022 година. Во Серија А одигра 24 натпревари на кои постигна по четири гола и исто толку асистенции.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Се огласи семејството на детето што го изврши масакрот во „Рибникар“: Тој 3 мај завладеа вечна тишина, секоја загуба е и наша

Следно

Vetëm në SkyShowtime: Star Trek, Strange New Worlds Sezoni 2

Latest from Blog