Изречени над 330 казни за возачите во Скопје

1 min read

Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден (24.02.2023) продолжи со контролите во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје изречени се вкупно 332 мерки.

Како што соопшти МВР, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 166 санкции, 11 мерки за возење без возачка дозвола, шест санкции за минување на затворен сигнал (црвено светло). Изречени се пет мерки за користење мобилен телефон при возење, 13 санкции за некористење сигурносен појас, три мерки за возење под дејство на алкохол.

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови, информираат од МВР.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

СИ НАПИШАВ СТАРОВРЕМСКИ РОМАН, КАКО ШТО СЕ ПИШУВАЛО НЕКОГАШ, ВЕЛИ АКАДЕМИК УРОШЕВИЌ ЗА СЕДМИОТ РОМАН

Следно

ВМРО-ДПМНЕ: Кланот Јахоски се шири и во правосудството, внук од сестра на градоначалникот на Пласница и пратеникот Исмаил Јахоски на листата за обвинител

Latest from Blog