Израелските сили убија Палестинец во окупираниот Западен Брег

1 min read

Израелските сили убија Палестинец на северот на окупираниот Западен Брег и приведоа уште еден откако првин го повредија, пренесува Анадолу.

Во писменото соопштение на палестинската Црвена полумесечина се вели дека израелските сили застрелале и убиле 19-годишен млад Палестинец во местото Себастија во Наблус на Западниот брег, а телото на застреланиот Палестинец е предадено.

Во соопштението се вели дека израелските сили привеле уште еден Палестинец откако првин го повредиле.

Палестинската државна телевизија соопшти дека израелските сили отвориле оган врз возило во Себастија, во кое се наоѓале двајца Палестинци.На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS)..

Извор: www.aa.com.tr

Претходно

Се трага по исчезнато лице во Хрватска, регионот под закана од ново невреме

Следно

Вон контрола шумскиот пожар на грчкиот остров Родос

Latest from Blog