Израелските сили убија двајца Палестинци во окупираниот Западен Брег

1 min read

НАБЛУС (АА) – Двајца Палестинци го загубија својот живот во рацијата извршена од израелските сили во градот Наблус, што се наоѓа во окупираниот Западен Брег, пренесува Анадолу.

Информацијата преку писмено соопштение ја потврди палестинското Министерство за здравство.

Во соопштението се наведува дека израелските сили извршиле рација во Наблус и убиле двајца Палестинци.

Очевидците во изјава за новинарот на АА истакнаа дека дошло до судир меѓу израелските сили, кои извршиле рација во населба Ел-Махфије во Налбус, и Палестинците кои покажале отпор.

Се истакнува дека по настанатиот судир, израелските сили ја напуштиле оваа зона.​​​​​​​На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS)..

Извор: www.aa.com.tr

Претходно

Спалети: Нашиот замор и одличниот Милан причини за високиот пораз

Следно

За седум дена изречени 220 санкции за непрописно паркирани возила во Центар

Latest from Blog