Интер сака да го затвори трансефрот со Онана до утре, Манчестер јунајтед ќе плати околу 55 милиони евра за голманот

1 min read

Зделката за трансферот на Андре Онан може да биде затворена во блиска иднина.

Денеска претставници на Интер и Манчестер јунајтед ќе имаат состанок за да разговараат за деталите за трансферот. Италијанците сакаат да го затворат договорот до утре, објави новинарот Алфредо Педула.

Се очекува Манчестер јунајтед да плати нешто помалку од 55 милиони евра за голманот, но се уште се разговара за конечната трансфер сума.

Во Серија А минатата сезона, Онана забележа 24 настапи и прими 24 гола.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Во Каиро започна Самитот на соседните земји на Судан, разурнат од судири

Следно

(ФОТО+ВИДЕО) Голем пожар во Далмација, зафатени куќи и автомобили

Latest from Blog