Интер доби засилување во пресрет на финалето од ЛШ

1 min read

Италијанскиот фудбалски гигант Интер се подготвува за убедливо најголемиот предизвик сезонава. „Нераѕурите“ ќе играат финале од Лигата на шампионите против Манчестер Сити, а денес тренерот Инзаги доби одлични вести кои сигурно го радуваат.

Станува збор за ерменскиот интернационалец Хенрик Михтарјан, кој неодамна се здоби со незгодна повреда, но сепак, тој ќе биде во комбинација за настап во финалето.

Михтарјан беше еден од клучните играчи во полуфиналето против градскиот ривал Милан, Ерменецот беше и стрелец на еден од головите, но исто така играше и во одлична форма последниов период. Клупските лекари најпрво стравуваа дека се работи за пукнат мускул на ногата, но допопнителните прегледи покажаа дека не е толку сериозно и затоа Михтарјан побргу се врати во тренажен процес.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Федералните обвинители го известиле Трамп дека е цел на истрага за ракување со доверливи документи

Следно

Зеленски ги критикуваше ОН и Црвен крст: Шокиран сум

Latest from Blog