Именуван е ВД директор на Управата за извршување на санкции, еве кого избра Владата

1 min read

Владата на Република Македонија ја одржа 120-та седница.

На седницата, Владата го прифати предлогот на Министерот за правда и за ВД директор на Управата за извршување на санкции, до изборот на нов директор, е именуван Јовица Стојановиќ.

Владата го прифати и предлогот на Министерот за правда, да се распише јавен оглас за именување нов директор на Управата за извршување на санкции, како што е образложено, согласно член 27, став (2) од Законот за извршување на санкции.

Стојановиќ е именуван за ВД директор на Управата за извршување на санкциите, откако на вчерашната владина седница беше разрешен директорот на Управата.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

ЕП ја повикува ЕК да отвори истрага за работата на комесарот Вархеји

Следно

Македонските фудбалери на 27. март против Фарските острови во Скопје

Latest from Blog

Спасовски на селекција на кандидати за полициски службеник во Центар за обука Идризово: Сериозен пристап во продуцирање професионални полициски службеници

реклама Денеска (30.09.2023), министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, заедно со дел од раководствата на Министерството