Има приказни кои не се завршени – една фотографија, илјада солзи наместо зборови (ФОТО)

1 min read

 

По земјотресот во Турција и Сирија најразлични приказни се објавуваат веќе десетина дена по потресот.

Речиси нема која не е тажна, а трагедиите не се споредуваат со ништо на светот.

Една фотографија од еден стан чиј само еден ѕид не се срушил зборува за една љубовна идила која ја имале момче и девојче пред да се случи кобниот потрес.

Засега нема информација за двајцата… но сепак оваа фотографија зборува за нивниот срушен сон, а тоа е заедничкиот дом…

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

(ФОТО) Шестмина членови на криминална група досега обвинети за случајот со „камионот ковчег“ во Бугарија

Следно

ПО ТУРЦИЈА И РОМАНИЈА, СЕ ТРЕСЕ И НАШИОТ СОСЕД – тлото не мирува ниту вечерва, тешка ноќ за над 700 илјади луѓе!

Latest from Blog