Ибрахимовиќ: Францускиот фудбал го подигнав на светско ниво

1 min read

Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ откри што мисли за времето кога играше во француската лига.

-Ја сакам Франција, поминав четири години таму и го подигнав францускиот фудбал на светско ниво. Ова не е ароганција, ова е самодоверба, го цитира Ибрахимовиќ „Фудбал Италија“.

Тој исто така зборуваше за неговиот став кон фактот дека францускиот тим не го освои Светското првенство во Катар пред еден месец.

Не сум загрижен за тоа, Франција дефинитивно ќе освои уште едно Светско првенство, но овој пат бев сигурен дека Аргентина ќе победи, додаде играчот.

Ибрахимовиќ играше за ПСЖ од 2012 до 2016 година. Како дел од тим от, тој стана четирикратен француски шампион, двократен победник на Купот на Франција, три пати го освои Суперкупот и францускиот Лига куп.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Три лица каснати од кучиња во Аеродром

Следно

Градежна офанзива во Бутел: Ќе се асфалтираат 35 улици

Latest from Blog

Mицкоски на изложба во МАНУ: По смената на власта ќе се даде огромна поддршка за заштита и зачувување на она што е национално благо и дел од нашата култура и историја

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ присустуваше на изложбата Лица на револуцијата” на досеганеобјавени фотографии од македонските револуционери. Штета