Хеликоптерот на МВР исфрли над 20 тони вода врз пожарот во атар на с. Руѓенце (ВИДЕО)

1 min read

рекламаДенеска (05.09.2023) Одделот за воздухопловни единици на МВР по добиено барање од Центарот за управување со кризи за гасење на пожар во атар на село Руѓенце, општина Старо Нагоричане, го упати хеликоптерот Бел-212 и дејствуваше координирано со пожарникарите од Територијалната противпожарна единица, при што се локализирани неколку краци од пожарот кои се наближуваа до куќите. Хеликоптерот Бел-212 врз пожарот исфрли над 20 тони вода.

рекламаПретходно

Касами има предмет само за прекршок, вели дека ДУИ и Али Ахмети се плашат од движењето БЕСА

Следно

Отворен архитектонски конкурс „Скопје на новата генерација“

Latest from Blog