Хари Кејн потпиша за Баерн Минхен во 2 часот по полноќ

1 min read

Најлудата приказна од преодниот рок заврши рано утринава со среќен крај за Баерн Минхен.

Хари Кејн (30), најдобриот стрелец во историјата на Тотенхем и на репрезентацијата на Англија, потпиша во 2 по полноќ за Баерн.

Германските медиуми посочуваат дека сега Баерн се обидува да ја реши регистрацијата и документацијата, па Кејн денеска да дебитира за новиот клуб во Суперкупот на Германија против Лајпциг.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Сончево со мала до умерена облачност

Следно

Продолжува сослушувањето на уапсените за инцидентите во кои беше убиен навивачот на АЕК, 30 од нив веќе притворени

Latest from Blog