Хаос во Италија: Приврзаници на Милан избодеа навивач на Њукасл

1 min read

Милан и Њукасл вечерва играат во 1.коло од групната фаза на Лигата на шампионите во Италија и тоа е едно од вечерните дерби.

На сите им е јасно дека се очекува одлична игра, но навивачите на Милан се погрижија да не се зборува само за тоа.

Имено, еден од навивачите на Њукасл бил избоден со нож додека се враќал во својот хотел.

Утрово навивач објави фотографија од избоден „колега од трибина“ и тврди дека биле нападнати од навивачи на Милан.

Наводно се се случило синоќа, а на фотографијата се гледа како повредениот навивач лежи во локва крв.

На втората фотографија се гледа како му се укажува лекарска помош.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Азербејџан објави дека во Карабах е започната антитерористичка операција

Следно

Вработените во АД Водостопанство најавија штрајк од следна недела доколку не бидат исплатени двете заостанати плати

Latest from Blog