Гвардиола не планира наскоро да го напушти Манчестер сити

1 min read

Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола зборуваше за својата иднина во тимот.

– Имам договор и сакам да бидам тука. Мојот план е да останам во Манчестер следната сезона, изјави Гвардиола за „Мирор“.

Шпанскиот фудбалски стручњак го презеде Манчестер сити во 2016 година. Под негово водство тимот пет пати го освојуваше англискиот шампионат и еднаш Лигата на шампионите.

По 37 кола, во Премиер лигата води Манчестер сити со 88 бодови. Заостанувањето на второпласираниот Арсенал е два бода. Ливерпул (79) ги загуби шансите за евентуална шампионска титула.

Извор: kurir.mk

Претходно

Денеска се одбележува 19 Мај – Светскиот ден на семејниот лекар

Следно

Кралот Чарлс откри какви нуспојави имал по хемотерапијата

Latest from Blog