Грчката претседателка во официјална посета на Србија

1 min read

На покана на српскиот претседател Александар Вучиќ, претседателката на Грција Катерина Сакеларопулу од денеска до среда е во официјална посета на Србија.

Со српскиот претседател, во Белград, минатата седмица се сретна министерот за надворешни работи на Грција Никос Дендиас.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Пукано врз телевизијата „Топ чанел“, убиено лице од обезбедувањето

Следно

Спасовски: Реформите и континуираните обуки во МВР придонесоа за зголемување на интегритетот на полицијата, затворскиот систем треба да јакне

Latest from Blog